Premier Mark Rutte en ministers Jeroen Dijsselbloem van Financiën en Lilianne Ploumen voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking gaan volgende week, los van elkaar, naar het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

Dijsselbloem, tevens voorzitter van de eurogroep, zei dat vrijdag na de wekelijkse ministerraad.

Hij is van plan om met veel collega-ministers en mensen uit de financiële wereld te gaan spreken. Een specifieke agenda is er niet op de bijeenkomst en besluiten worden er ook niet genomen, aldus de minister.

Rutte gaat woensdag en donderdag, Dijsselbloem is er vrijdag en zaterdag en Ploumen is er donderdag, vrijdag en zaterdag.

Volgens Rutte is ‘Davos’ een “ideale plek” om ideeën op te doen over allerlei vraagstukken in de wereld, kennis te maken met topmensen van bedrijven die mogelijk willen investeren in Nederland en te spreken met jong talent. Jaarlijks komen er duizenden mensen uit politiek, bedrijfsleven en wetenschap naar de bijeenkomst in Davos.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl